Apel do rodziców

Drodzy Rodzice 😊

Nazywam się Monika Przemyska, mój syn jest w 3b i zwracam się do Państwa w imieniu Rady Rodziców, czyli zwracam się do Was w Waszym imieniu 😊 Rada Rodziców jest ciałem, które gromadzi po jednym przedstawicielu z każdej klasy i jest Waszym głosem w życiu szkoły.

Chcielibyśmy zachęcić wszystkich rodziców do dyskusji na temat: jak uprzyjemnić naszym dzieciom czas spędzony w szkole, jak zorganizować nowe zajęcia dodatkowe, kółka zainteresowań, SKSy, wycieczki itd. Pomyślcie proszę, porozmawiajcie z dzieciakami może mają wymarzoną wycieczkę, może chcą oglądnąć jakąś wystawę, może zobaczyć mecz Plus Ligii … Z drugiej strony pomyślcie czy nie macie wokół siebie jakiś możliwości realizacji tych pomysłów: może tańsze bilety dla grupy na zwiedzanie czy imprezę, może tańszy transport a może jakaś firma zechciałaby w ramach wolontariatu wyposażyć siłownię w szkole… Dwoje z nas uzyskało granty na znaczne kwoty od swoich firm (szczegóły w sprawozdaniu na naszej stronie www). W tym roku szkolnym chcemy zorganizować konkurs na budżet uczniowski, chcemy, żeby uczniowie sami stworzyli projekty „Co chcesz w swojej szkole poprawić żebyś kochał ją jeszcze bardziej?” wybierzemy najlepszy i go zrealizujemy.

Od dwóch lat poznaje tajniki finansowania naszej szkoły przez Urząd Miasta. Proszę mi wierzyć tak skąpej instytucji to ze świecą szukać. Szkoła nie ma na mydło i papier toaletowy. Pani Dyrektor jest bardzo przedsiębiorczą osobą i zabiega o dotacje na prawo i lewo, czasami z dużym sukcesem, ale co z tego, jeżeli później za to musi kupić podstawowe środki czystości albo wyremontować łazienkę przy sali gimnastycznej. Ze względu na stan sanitarny i przeraźliwy smród z wadliwej kanalizacji nie nadawała się do użycia, ale na remont nie dostaliśmy pieniędzy, bo Sanepid stwierdził, że można się przebrać na wdechu. Pani Dyrektor wynajmuje salę zewnętrznym podmiotom, ale może zostawić dla naszej szkoły 30% kwoty jaką uzyskujemy z tego tytułu, 70% zabiera Urząd Miasta żeby zapłacić nasze rachunki, które i tak musi zapłacić.

Szkoła nie może decydować o własnych pieniądzach ale my możemy, my rodzice. W tym roku szkolnym podnieśliśmy dobrowolną składkę na RR do 70zł. na pierwsze dziecko, 35zł. na drugie i 0zł. na kolejne. Zachęcam do wpłacania na konto Waszych Skarbników. Wspólnie zdecydujemy na co wydamy te pieniądze. Dla zachęty mamy już konkurs: klasa która wpłaci najwięcej dostanie nagrodę ekstra.

Gorąco zachęcam do dzielenia się pomysłami, do kontaktu z przedstawicielami RR w Waszych klasach albo piszcie do nas.